Tubes 2
Tubes 3

NOVEX Bohemia

Chromovna Slaný

Chromovani_slideshow_1
Chromovani_slideshow_2
Chromovani_slideshow_3
Chromovani_slideshow_4

Chromování

Kvalita, flexibilita, rychlost dodání, tradice a dlouholeté zkušenosti našich pracovníků jsou našimi největšími přednostmi. Jako jediná chromovna v České republice jsme schopni chromovat jak malé tak i velké díly . Fungujeme samostatně, na rozdíl od ostatních chromoven, které jsou součástí výrobních podniků. To nám umožňuje flexibilně reagovat na požadavky zákazníků. Chromujeme jak jednotlivé díly, tak i malé a velké série.

Maximální průměr chromovaného dílu 550 mm
Maximální délka chromovaného dílu 7 500 mm
Více informací
Brouseni_slideshow_1
Brouseni_slideshow_2
Brouseni_slideshow_3
Brouseni_slideshow_4

Broušení

Brousíme na nové CNC brusce od renomované české firmy TOS s řídícím systémem Siemens, na které můžeme brousit díly s těmito parametry:

Oběžný průměr nad stolem 250 mm
Vzdálenost mezi hroty 1 250 mm
Maximální hmotnost obrobku v hrotech 250 kg
Max. hmotnost obrobku upnutého letmo, včetně upínače, bez opěrky 50 kg
Lesteni_slideshow_1
Lesteni_slideshow_2
Lesteni_slideshow_3

Leštění

Na našich 4 soustruzích leštíme od malých dílů až po maximální průměr 530 mm a maximální délku 8 000 mm.

Tamponovani_slideshow_1
Tamponovani_slideshow_2
Tamponovani_slideshow_3

Tamponová galvanizace

Tamponová galvanizace je špičkový mobilní způsob elektrolytického pokovování lokalizovaných ploch bez použití galvanických van. Tamponovou galvanizací se nanáší pokovení na přesně určená místa a přesně určené tloušťky. Proces nanášení kovu probíhá mnohem rychleji, než u klasické galvanizace a umožňuje naprosto přesný rozměr tloušťky nanášeného kovu. Tamponová galvanizace se používá jak k opravám, tak ke galvanizování nových dílů. Stejně jako u mikrosvařování umožňuje vyhnout se nákladným opravám jako broušení, soustružení apod. Zařízení je mobilní a dá se použít přímo u zákazníka i u dílů pevně zabudovaných bez nutnosti drahé demontáže, dlouhé odstávky stroje nebo linky a následné přepravy.

Více informací
Mikrosvareni_slideshow_1
Mikrosvareni_slideshow_2
Mikrosvareni_slideshow_3
Mikrosvareni_slideshow_4

Mikrosvařování

Mikrosvařování je technologie určena pro opravu poškození (díry, rýhy atd.) jak u nových dílů, tak i při renovaci dílů a to včetně těch, které jsou zabudovány pevně ve stroji nebo zařízení. Je to jediná možnost, jak rychle opravit tato poškození a vyhnout se tak nákladným opravám jako broušení, soustružení apod. Zařízení je mobilní a dá se použít přímo u zákazníka i u dílů pevně zabudovaných bez nutnosti drahé demontáže, dlouhé odstávky stroje nebo linky a následné přepravy. Použití mikrosvařování se vhodně kombinuje s tamponovou galvanizací.

Více informací

O nás

Společnost NOVEX Bohemia s.r.o. je rodinná firma s více než 20 letou tradicí. Zakládáme si na dobrých a korektních vztazích se svými zákazníky, zaměstnanci i dodavateli a na dlouhodobé spolupráci s našimi obchodními partnery.

Společnost NOVEX Bohemia s.r.o. a její chromovna navazuje na více než stoletou tradici ČKD Slaný, jehož součástí byla. Našimi největšími přednostmi jsou kvalita poskytovaných služeb, dlouholetá tradice, flexibilita při jednání se zákazníky, rychlé dodávky a spolehlivost. Naši pracovníci mají mnohaleté zkušenosti v oboru povrchových úprav a patří bez nadsázky k největším expertům na chromování a související činnosti. Neustále rozšiřujeme naše poskytované služby o nové technologie tak, abychom zákazníkovi mohli nabídnout komplexní řešení v mnoha variantách a to nejen u nových dílů, ale i u oprav a renovací. Dbáme na striktní dodržování zákonů týkající se životního prostředí, bezpečnosti práce zaměstnanců a odpadového hospodářství. Veškerá provozní činnost je nepřetržitě monitorována a kontrolována externí autorizovanou osobou zajišťující dohled nad veškerými činnostmi týkající se ekologie, hygieny, bezpečnosti práce a odpadového hospodářství.

NOVEX Bohemia s.r.o. je členem odborné asociace České společnosti pro povrchovou úpravu (ČSPÚ) sdružující firmy, instituce a pracovníky z oboru povrchových úprav

Reference

Chromujeme pro všechny důležité české strojírenské podniky i pro zahraniční firmy. Absolutní většina našich zakázek je určena pro export, protože i velká část zakázek našich českých zákazníků je určena pro export do západní Evropy.

Kontakty

Chromovna Slaný

Tel. +420 312 525 990
chromovna@novex.cz
Netovická ulice 353 (areál SALTEN)
274 01 Slaný

Kontaktní osoby

vedoucí provozu

Aleš Procházka
Tel. +420 734 553 630
ales.prochazka@novex.cz

provozní technik

Matěj Burian
Tel. +420 731 501 504
matej.burian@novex.cz

 

Provozní doba

pondělí – pátek: 6:00 – 14:00

Sídlo firmy

Brunclíkova 1875/17, Praha 6 - Břevnov 162 00

Tel a email

Tel. +420 235 363 335
novex@novex.cz

Provozní doba

pondělí – čtvrtek: 8:00 – 16:00
pátek: 8:00 – 14:00 hod

Kontaktujte nás