Tubes 2
Tubes 3

NOVEX Bohemia

Chromovna Slaný

Chromovani_slideshow_1
Chromovani_slideshow_2
Chromovani_slideshow_3
Chromovani_slideshow_4

Chromování

Kvalita, flexibilita, rychlost dodání, tradice a dlouholeté zkušenosti našich pracovníků jsou našimi největšími přednostmi. Jako jediná chromovna v České republice jsme schopni chromovat jak malé tak i velké díly . Fungujeme samostatně, na rozdíl od ostatních chromoven, které jsou součástí výrobních podniků. To nám umožňuje flexibilně reagovat na požadavky zákazníků. Chromujeme jak jednotlivé díly, tak i malé a velké série.

Maximální průměr chromovaného dílu 550 mm
Maximální délka chromovaného dílu 7 500 mm
Více informací
Brouseni_slideshow_1
Brouseni_slideshow_2
Brouseni_slideshow_3
Brouseni_slideshow_4

Broušení

Brousíme na nové CNC brusce od renomované české firmy TOS s řídícím systémem Siemens, na které můžeme brousit díly s těmito parametry:

Oběžný průměr nad stolem 250 mm
Vzdálenost mezi hroty 1 250 mm
Maximální hmotnost obrobku v hrotech 250 kg
Max. hmotnost obrobku upnutého letmo, včetně upínače, bez opěrky 50 kg
Lesteni_slideshow_1
Lesteni_slideshow_2
Lesteni_slideshow_3

Leštění

Na našich 4 soustruzích leštíme od malých dílů až po maximální průměr 530 mm a maximální délku 8 000 mm.

Tamponovani_slideshow_1
Tamponovani_slideshow_2
Tamponovani_slideshow_3

Tamponová galvanizace

Tamponová galvanizace je špičkový mobilní způsob elektrolytického pokovování lokalizovaných ploch bez použití galvanických van. Tamponovou galvanizací se nanáší pokovení na přesně určená místa a přesně určené tloušťky. Proces nanášení kovu probíhá mnohem rychleji, než u klasické galvanizace a umožňuje naprosto přesný rozměr tloušťky nanášeného kovu. Tamponová galvanizace se používá jak k opravám, tak ke galvanizování nových dílů. Stejně jako u mikrosvařování umožňuje vyhnout se nákladným opravám jako broušení, soustružení apod. Zařízení je mobilní a dá se použít přímo u zákazníka i u dílů pevně zabudovaných bez nutnosti drahé demontáže, dlouhé odstávky stroje nebo linky a následné přepravy.

Více informací
Mikrosvareni_slideshow_1
Mikrosvareni_slideshow_2
Mikrosvareni_slideshow_3
Mikrosvareni_slideshow_4

Mikrosvařování

Mikrosvařování je technologie určena pro opravu poškození (díry, rýhy atd.) jak u nových dílů, tak i při renovaci dílů a to včetně těch, které jsou zabudovány pevně ve stroji nebo zařízení. Je to jediná možnost, jak rychle opravit tato poškození a vyhnout se tak nákladným opravám jako broušení, soustružení apod. Zařízení je mobilní a dá se použít přímo u zákazníka i u dílů pevně zabudovaných bez nutnosti drahé demontáže, dlouhé odstávky stroje nebo linky a následné přepravy. Použití mikrosvařování se vhodně kombinuje s tamponovou galvanizací.

Více informací

O nás

Společnost NOVEX Bohemia s.r.o. je rodinná firma s více než 20 letou tradicí. Zakládáme si na dobrých a korektních vztazích se svými zákazníky, zaměstnanci i dodavateli a na dlouhodobé spolupráci s našimi obchodními partnery.

Společnost NOVEX Bohemia s.r.o. a její chromovna navazuje na více než stoletou tradici ČKD Slaný, jehož součástí byla. Našimi největšími přednostmi jsou kvalita poskytovaných služeb, dlouholetá tradice, flexibilita při jednání se zákazníky, rychlé dodávky a spolehlivost. Naši pracovníci mají mnohaleté zkušenosti v oboru povrchových úprav a patří bez nadsázky k největším expertům na chromování a související činnosti. Neustále rozšiřujeme naše poskytované služby o nové technologie tak, abychom zákazníkovi mohli nabídnout komplexní řešení v mnoha variantách a to nejen u nových dílů, ale i u oprav a renovací. Dbáme na striktní dodržování zákonů týkající se životního prostředí, bezpečnosti práce zaměstnanců a odpadového hospodářství. Veškerá provozní činnost je nepřetržitě monitorována a kontrolována externí autorizovanou osobou zajišťující dohled nad veškerými činnostmi týkající se ekologie, hygieny, bezpečnosti práce a odpadového hospodářství.

NOVEX Bohemia s.r.o. je členem odborné asociace České společnosti pro povrchovou úpravu (ČSPÚ) sdružující firmy, instituce a pracovníky z oboru povrchových úprav

Reference

Chromujeme pro všechny důležité české strojírenské podniky i pro zahraniční firmy. Absolutní většina našich zakázek je určena pro export, protože i velká část zakázek našich českých zákazníků je určena pro export do západní Evropy.

Kontakty

Chromovna Slaný

Netovická ulice 353 (areál SALTEN)
274 01 Slaný

Kontaktní osoby

vedoucí provozu

Aleš Procházka

provozní technik

Matěj Burian

 

Provozní doba

pondělí – pátek: 6:00 – 14:00

Sídlo firmy

Brunclíkova 1875/17, Praha 6 - Břevnov 162 00

Tel a email

Tel. +420 235 363 335
novex@novex.cz

Provozní doba

pondělí – čtvrtek: 8:00 – 16:00
pátek: 8:00 – 14:00 hod

Kontaktujte nás