NOVEX Bohemia

Společnost Novex Bohemia s.r.o. zajišťuje tvrdé chromování ve své provozovně ve Slaném. Společnost zabezpečuje prvotřídní kvalitu poskytovaných služeb, rychlou dodávku a navazuje tak na více než stoletou tradici ČKD Slaný a. s., jehož součástí provozovna Chromovna Slaný byla.

Vystavujeme na veletrhu HANNOVER MESSE 2015

ve dnech 13.-17.4.2015, hala 3, stánek J38/01.

Poskytované služby:

  • chromování nových dílů
  • renovace dílů
  • chromování částí dílů: nechromovaná část je před procesem chromování zakryta
  • broušení – před a po chromování
  • leštění
  • mikrosvařování
  • indukční kalení

Tvrdé chromování:

Chromovna 3 Chrom_kompozice_01 Valce_2013_2

Tvrdé chromování je povrchová úprava vyznačující se vysokou odolností proti opotřebení, tvrdostí, odolností proti korozi a extrémním teplotám. Tvrdé chromování vyhovuje speciálním požadavkům strojírenské výroby. Není možno je zaměňovat za umělecké (ozdobné) chromování.
Chromovna má dva provozy. V jednom můžeme chromovat díly do průměru až 200 mm a délky až 2200 mm. Samozřejmě chromujeme také malé součástky. V tomto provozu realizujeme jednotlivé zakázky i zakázky v malých a větších sériích.
V druhém provozu můžeme chromovat díly až do průměru 500 mm a délky 8000 mm. Jsme jediná firma v České republice, která je schopná chromovat takto velké díly.
Jako jediná chromovna svého druhu v České republice fungujeme samostatně; ostatní chromovny jsou součástí výrobních podniků. To nám samozřejmě umožňuje flexibilně reagovat na požadavky zákazníků, především co se týče dodací doby.

Jakost poskytovaných služeb:

Hlavní prioritou firmy je uspokojování potřeb zákazníků v požadovaných termínech a kvalitě služeb. Jakost poskytovaných služeb je rozhodujícím faktorem ovlivňujícím spokojenost zákazníků a vytváření dobrého jména firmy. Tímto se Novex Bohemia s. r. o. zavazuje k plnění požadavků ISO norem a k neustálému zlepšování.

Životní prostředí:

Společnost dbá na striktní dodržování zákonů týkající se životního prostředí, bezpečnosti práce zaměstnanců a odpadového hospodářství. Pravidelně jsou prováděna měření koncentrace nebezpečných látek v provozovně. Snahou firmy je minimalizovat nepříznivý dopad na životní prostředí. Chromovna Slaný je napojena na systém komunálních služeb a plní platné emisní limity znečišťování ovzduší. Veškerá provozní činnost je nepřetržitě monitorována a kontrolována externí autorizovanou osobou zajišťující dohled nad veškerými činnostmi týkající se ekologie, hygieny, bezpečnosti práce a odpadového hospodářství.

Reference:

Chromujeme pro všechny důležité české strojírenské podniky i pro zahraniční firmy. Absolutní většina našich zakázek je určena pro export, protože i velká část zakázek našich českých zákazníků je určena pro export do západní Evropy.

Chromovna Slaný chromuje mimo jiné pro tyto podniky:
Škoda Auto, Škoda TS Plzeň, Vítkovice, Žďas, Třinecké železárny, Mittal Steel atd.

Broušení

Bruska 1 Bruska 3 Bruska 5

Provozujeme novou CNC brusku od renomované české firmy TOS s řídícím systémem Siemens, na které můžeme brousit díly s těmito parametry :

Oběžný průměr nad stolem 250 mm
Vzdálenost mezi hroty 1250 mm
Maximální hmotnost obrobku v hrotech 250 kg
Max. hmotnost obrobku upnutého letmo, včetně upínače, bez opěrky 50 kg

Samozřejmě jsme schopni zajistit i broušení před a po chromování dílů až do 8 000 mm a to v kooperaci s našimi dlouholetými a spolehlivými obchodními partnery.

Mikrosvařování

Mikrosvařování 1 Mikrosvařování - Honza svařuje Mikrosvařování IMG_0478 Mikrosvařování Mikrosvařování

Klíčové pro správné nanesení chromové vrstvy je, aby díl byl dobře připraven pro samotné chromování – tzn. kovově čistý, bez dírek, rýh a jiných vad základního materiálu apod. Chrom pak totiž již pouze kopíruje materiál dodaného dílu. Máme nyní k dispozici unikátní technologii, která je schopna opravit vady jako jsou díry a rýhy na materiálu dílů. Díky tomuto mikrosvařovacímu aparátu ušetříme zákazníkovi spoustu času a peněz, neboť pokud jsou na dodaných dílech tyto vady, pak při přejímce dílů před chromováním si je zákazník nemusí odvést k dalšímu opracování a opravě vad, ale jsme schopni rychle a flexibilně tyto vady základního materiálu opravit u nás v provoze. Zákazník tak ušetří na další dopravě, opravě dílu a následné dopravě zpět k nám, neméně důležitá je pak úspora časová. Zařízení je plně mobilní, jsme schopni zajistit opravu našim technikem také přímo u zákazníka a to i v zahraničí.